נתחיל בהתחלה: תוכן הוא המלך של הדיגיטל.

תוכן טוב יזניק את האתר שלך למעלה בתוצאות החיפוש של גוגל. תוכן טוב יגרום לעוקבים שלך להתחבר רגשית ולהפוך ללקוחות. בזכות התוכן יש לך מספיק חומרים לשלוח בניוזלטר ולשתף ברשתות החברתיות. במילים אחרות: בלי אסטרטגיית תוכן אין שיווק דיגיטלי (עוד על שיווק באמצעות תוכן – בקישור הזה).

ויש עוד משהו שצריך להבין: תוכן זה לא סתם משהו שעושים עליו וי. תוכן שעובד הוא תוכן שנוצר מהלב, תוכן משמעותי ואיכותי. הוא חייב להיות רלוונטי עבור תחום הפעילות שלך ועבור קהל העוקבים הספציפי שלך. כמובן שתוכן טוב מגיע בכל מיני צורות: כסרטון, כתמונה, כטקסט כתוב או כהקלטת אודיו – הכל הולך!

איך עובדים עם רשימת הרעיונות?

בפוסט הזה תמצאו רשימת רעיונות תוכן, שאפשר גם להדפיס אותה – כאן, בקישור הזה.  אחרי שהדפסת את הרשימה, כדאי לסמן במרקר את הרעיונות שמדגדגים אצלך משהו. כמה עשרות רעיונות מסדרים אותך לתקופה ממש ארוכה ונאה!

ואחרי שבחרתי רעיון… מה אז?

צעד ראשון – בחירת רעיון. זה שזיהית רעיון שמדבר ללב שלך, אומר שיש כאן איזשהו גרעין של משהו שיש לך לתרום לעולם.

צעד שני – פורמט וייעוד. כשאנחנו יוצרים תוכן יש לנו שתי אפשרויות: ליצור תוכן לאתר (מעמיק, עשיר, גדוש במילות מפתח), או ליצור תוכן למדיה החברתית (קצר, מסקרן, מושך, וויזואלי).  זה לא סותר: בעולם אידיאלי אנחנו יוצרים את התוכן המעמיק, ואז שוברים אותו לפיסות מדיה קטנות עבור הרשתות החברתיות.

ואני רוצה להתעכב פה על נקודה חשובה: כו-לם יודעים למה רשתות חברתיות זה קריטי לקידום בדיגיטל. אבל אני מאמינה שהמקום הכי חשוב לתוכן שלך הוא האתר. ערוץ תוכן (עם תכנים שמתחדשים כל הזמן) יהפוך את האתר שלך למרכז ידע וסמכות ויקדם את העסק שלך בגוגל.

 

צעד שלישי – זמן פנוי. כדי ליצור תוכן  צריך להשקיע זמן איכותי באמת, עם טלפון כבוי ובלי הסחות דעת. לכל סרטון (או מאמר, או הקלטה) – צריך לקחת בחשבון לפחות שעה אחת של עבודה. רוב יוצרי התוכן עובדים בצברים – כלומר, מפנים יום עבודה שלם כדי ליצור כמה שיותר תכנים במכה.

צעד רביעי – היצירה. כדי להבין איך נוח לך ליצור תכנים – חייבים להתנסות. יש אנשים שמעולים באלתורים מול המצלמה, ויש כאלה שחייבים טקסט כתוב. כותבים מסוימים מתחילים מראשי פרקים שאפשר לפתח, ואחרים בורחים מכל מסגרת ופורמט… אין כאן נכון ולא נכון. ובכל מקרה, כך או אחרת, אסור להיבהל מהרגעים שבהם הכל חסום ופשוט אין מה להגיד. זה קורה לכולם וזה משתפר עם הזמן.

ואיך יודעים אם התוכן שלי מוצלח?

לפני שנתקדם אל 100 הרעיונות, משתלם לזכור שתוכן מהמם תמיד מתחיל במ”ם

מלמד את העוקבים שלך משהו חדש או

מעצים אותם ומעורר בהם השראה… או

מהנה ובעל ערך בידורי

והכי טוב – הכל ביחד! כדאי גם לזכור שיש קשר בין סוג התוכן שאנחנו מייצרים, לבין התגובה שתתעורר סביבו ברשתות החברתיות. בערך כך: זהו! ההקדמה תמה. בואו נצלול למאה רעיונות תוכן, ואני מזכירה שאפשר גם לקבל את הרשימה בפורמט להדפסה… בקישור הזה.


100 רעיונות לתוכן מנצח

משהו משלך

פנייה לעוקבים

נתינה והשראה

רשימות (10 דברים ש…)

מתנות לעוקבים

פירגון

קידום מקצועי

לשתף

ועוד רעיונות…

רוצה להדפיס את הרשימה הזו? הקליקו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *