בואו נתחיל מאקסיומה: העסק שלך חייב להיות בדיגיטל.

ואחרי שסגרנו את הפינה הזו, אפשר לשאול: מי ינהל את כל הקטע של הדיגיטל? כי בעלי עסק קטן עסוקים מאד! בין מכירות לאדמינסטרציה ללוגיסטיקה לכספים… באמת צריך להוסיף עוד תחום אחריות שידרוש עוד שעות עבודה?

התשובה די פשוטה. אם יש כסף – לוקחים איש מקצוע! ואם אין, צריך לפנות זמן ולהשקיע. אין ברירה.

אבל אני רוצה לטעון כאן משהו אחר לגמרי – זה לא כזה משנה. בכל מקרה, בכל מצב, אנחנו לא נותנים את המפתחות של הדיגיטל לאף אחד אחר! ממש כמו שצריך להבין את הדוחות הכספיים, לשלוט בתזרים המזומנים ולדעת לנהל את העובדים – חייבים להבין ולנהל את הדיגיטל.

למה צריך להבין דיגיטל?

בשורה התחתונה, בעל עסק חייב להבין יותר טוב ויותר מהר מכולם לאן הרוחות נושבות. אם הוא מתעקש להתעלם מהדיגיטל – זה דומה בדיוק לבעל עסק שמסרב להסתכל על הדוחות הכספיים. אי אפשר להסתובב עם עיניים קשורות בחזית כל כך חשובה ובוערת של ההתנהלות העסקית שלך!!

יועץ הניו-מדיה שלך יסביר לך שזה לוקח זמן לצמוח בדיגיטל (נכון) ושהמכירות לא יגיעו כל כך מהר (נכון) ושהעסק עצמו צריך לספק מידע ותכנים (גם נכון)… אבל דווקא בגלל שיש פה מסלול ארוך ומורכב, נוצר פתח רציני לשרלטנים. בעלת העסק תחכה ותחכה, ותשלם ותשלם… רק כדי לגלות אחרי שנה שזה לא נתן לה כלום.

אסטרטגית שיווק דיגיטלי

לא משנה אם לקחנו איש מקצוע או בחרנו להסתדר לבד – התכנית לצמיחה בדיגיטל חייבת לעשות שכל. אם מישהו מספר לך שזה מסובך, ומבלבל, וקשה להסביר… צריכות להידלק אלף נורות אזהרה. כי בסך הכל, מדובר על כמה נקודות פשוטות:

בקרה ושליטה

אחרי שגיבשנו את אסטרטגיית השיווק הדיגיטלי שלנו – וכדאי לעשות את זה בכתב – צריך לבנות מנגנונים לבקרה ולשליטה. כי תוכניות זה טוב ויפה, אבל ביצוע זה סיפור אחר לגמרי…

אז הנה מה שצריך לדרוש מאיש השיווק הדיגיטלי שלך (או מעצמנו, אם אין לנו יועץ מקצועי):

אז איש מקצוע, כן או לא?

איש מקצוע:

וכל זה בהנחה שנפלת על מישהו מוצלח שבאמת יודע את העבודה, כן?

לעשות את הדיגיטל בעצמך:

היתרון המרכזי מבחינתך הוא לא החיסכון בהוצאה המיידית (למרות שזו נקודה משמעותית לעסק קטן ונאבק)… היתרון המרכזי הוא עקומת הלמידה שלך, שתהיה יותר מאתגרת אבל הרבה יותר מהירה. אולי דווקא בהתחלה, למרות כל הלחצים, שווה להיאבק עם הדיגיטל בעצמך. אחר כך, כשאנחנו כבר אפויים ומגובשים (ועם יותר כסף בכיס), קל יותר למצוא את איש המקצוע הנכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *