מי שמשוטט בעולמות השיווק הדיגיטלי, כנראה כבר נתקל בהמלצה להתקין פייסבוק של פיקסל באתר.

נו טוב, אז צריך. אבל רובנו לא גאוני תכנות וטכנולוגיה והתגובה הכי טבעית בעולם היא להגיד… "מה פיקסל עכשיו?", "למה זה בכלל טוב?"…"אני כבר אעשה את זה בשבוע הבא".

אבל היום זה היום שהסיפור הזה נגמר! בואו נבין למה הכוונה ונטפל בכל העסק הזה, אחת ולתמיד!!

מה זה בכלל הפיקסל של פייסבוק?

נתחיל מהעיקר: פיקסל זה טוב אך ורק לאתרים שרוצים יותר כניסות ויותר מכירות. הפיקסל הוא חלק ממערכת הפרסום והקידום של האתר או העסק שלך – אין לו שום שימוש וצורך אחר.

בתכ'לס מה שקורה זה שהפיקסל מעניק לפייסבוק גישה למאחורי הקלעים של האתר שלנו. ברגע שנתקין אותו פייסבוק יתחילו לצבור מידע על המשתמשים והפעולות שלהם באתר. והי, כשאני אומרת פייסבוק – בימינו אלה זה אומר גם אינסטגרם. ובמילים אחרות: שתי הרשתות החברתיות הכי חזקות בישראל.

וכמובן שיש כאן מלכוד – פייסבוק לא עושים שום דבר מנחמדות. רוצים לנצל את כל המידע המעולה הזה? צריך להתחיל להשקיע בקידום ממומן. הפיקסל יעזור לנו ליצור פרסום אפקטיבי יותר, אבל אך ורק תמורת תשלום.

למה שנרצה שפייסבוק תרגל אחרי המשתמשים שלנו?

בן אדם נכנס לאתר שלי והתעניין במוצר שלי. ברגע שהוא יוצא… איבדתי אותו לנצח. ואנשים בדרך כלל לא מקבלים החלטת רכישה במפגש הראשון! אבל אם פייסבוק ראה את הביקור הזה – אני אוכל לפנות לאדם הזה שוב ושוב ושוב דרך פייסבוק ו/או אינסטגרם.

עכשיו, זה לא שפייסבוק עומדים לומר לך: הי, יש לך משתמש בשם משה לוי שחי ברחובות, קחי את הטלפון שלו ותפני אליו. אפילו פייסבוק הם לא עד כדי כך חצופים! א-ב-ל הם בהחלט עומדים לזכור את משה לוי ולהפנות אליו (ולמבקרים נוספים) מודעות בתוך פייסבוק ובתוך אינסטגרם. ובשפה שיווקית: הם יעשו בשבילך רימרטקינג. ועכשיו, משה לוי יפגוש אותך שוב ושוב… ילמד להכיר אותך, לסמוך עליך. אמון זה קטע כבד בדיגיטל, וריטרגטינג זו דרך מוצלחת להתחיל לבסס אותו.

יותר מזה: פייסבוק צוברים נתונים ומידע על סוג האנשים שמבקרים באתר. הכלים העוצמתיים שלהם יאפשרו להם לזהות אנשים דומים ולבנות קהלים דומים (lookalike). הזיהוי הזה, בתורו, מאפשר לך לפנות לאנשים חדשים. אז נכון – אפשר לבנות קהל לפי מה שנראה הגיוני (רק נשים, משכילות, מאזור השפלה…) – אבל קהלים דומים פשוט עובדים טוב יותר. מה לעשות? האלגוריתם של פייסבוק יותר חכם מרובנו.

נו, השתכנעת שזה משתלם? בואו נצא לדרך!

איך מתקינים את הפיקסל של פייסבוק?

צעד ראשון – נכנסים למערכת ההתקנה
 • ניגשים למנהל העסקים של פייסבוק
 • עוברים לעמוד הבית (כפתור מצד ימין למעלה, צד שמאל אם אתם באנגלית).
 • בוחרים את העסק שבאתר שלו אנחנו מתכננים לייצר את הפיקסל.
 • ועכשיו: הגדרות העסק -> מקורות נתונים -> פיקסלים
 • לחיצה על כפתור הוסף ליצירת פיקסל חדש
 • עכשיו אתם במערכת מובנית שתוביל אתכם צעד אחר צעד בתהליך יצירת הפיקסל.
צעד שני  – עוברים לאתר

במהלך ההתקנה של הפיקסל נקבל קוד שצריך לשתול באתר. זה הצעד היחיד שהוא קצת יותר טכנולוגי…

בוורדפרס אפשר לעשות את זה באמצעות התוסף שפייסבוק ממליצים עליו, או שאפשר להעתיק את הקוד ולשתול אותו בהדר של האתר. במערכות אחרות – יש הוראות אחרות. פשוט חפשו בגוגל איך מתקינים פיקסל של פייסבוק על הפלטפורמה שלכם – ותקבלו המון סרטונים והדרכות.

צעד שלישי – בדיקה

ממשיכים את תהליך ההתקנה – עכשיו תתבקשו להכניס שוב את כתובת האתר כדי שפייסבוק יבדוק אם הוא עובד.

צעד רביעי – הגדרת אירועים

במסך הבא תתבקשו להכניס שוב את כתובת האתר ותועברו לאתר שלכם. חלון קטן שייפתח ידריך אתכם איך להגדיר אירועים עבור הפיקסל: מכירה, הרשמה… למעשה אתם מתבקשים לזהות את הכפתורים ו/או הדפים שבהם מתבצעות הפעולות האלה.

בקישור הזה תמצאו הסבר על כל סוגי האירועים שניתן להגדיר.

צעד חמישי – סיום

כשסיימתם עם הגדרת האירועים תועברו למסך שמודיע שההתקנה הסתיימה. מעכשיו המידע מתחיל להצטבר בפייסבוק ותהיה לכם גישה אליו דרך מנהל העסקים.

איך עובדים עם הפיקסל של פייסבוק?

כשלב ראשון אחרי התקנת הפיקסל… פשוט נותנים לו לצבור נתונים ודאטה. ואני מזכירה: לנתונים האלה יש מטרה אחת ויחידה: למכור יותר.

זה מה שנרצה לעשות אחרי שהתקנו את הפיקסל:

 1. לתת לו קצת זמן לאסוף נתונים.
 2. לגשת למנהל העסקים ולהתחיל לבנות קהלים:
  • לבנות קהל של מבקרי האתר
  • לבנות קהל שדומה למבקרי האתר
 3. להתחיל להפנות לקהלים האלה קמפיינים… כדאי להתחיל עם קמפיינים זולים שמנסים להשיג עוד לייקים או כניסות.
 4. כשמתחילים להתרשם שהקהלים האלה באמת נותנים תוצאות – אפשר להתקדם לקמפיינים שמיועדים להשגת המרות (כמו הרשמות או מכירות).


זהו, זה כל מה שרציתי לספר על הפיקסל של פייסבוק.

יש לך עוד שאלות או הערות? זה הרגע להכניס תגובה!!