שאלות קטנות על אינסטגרם

זה הפוסט עם התשובות לכל השאלות הקטנות שעולות אצלי כל פעם מחדש… ואני אשמח להוסיף אליו עוד ועוד שאלות ותשובות – כתבו לי בהערות על הדברים הקטנים שמעצבנים אותכם!!

איך מוסיפים סטורי לאינסטגרם ב-PC?

יש קטע ממש מעצבן באינסטגרם – המערכת לא עובדת כל כך טוב על מחשב שולחני. על הטלפון הכל סבבה, אבל לא כולנו אוהבים לעבוד דווקא בו כל הזמן! אם מתעלמים מפלטלפורמות חיצוניות ורוצים לעבוד באינסטגרם עצמה – יש פתרון פשוט: עוברים למצב מפתח (Developer) בכרום:

  1. נכנסים ל-instagram.com בפרופיל שלכם
  2. לוחצים Ctrl + Shift + J u ותיפתח חלונית פופ-אפ מלאה בקוד מוזר.
  3. בחלק העליון של החלון יש תפריט, ואנחנו לוחצים על האייקון הקטן שנראה כמו טלפון

זהו, המסך ישתנה למוד של טלפון והסמן של העכבר יהפוך למין עיגול אפור כזה… את הסטורי מעלים באמצעות הכפתור של המצלמה משמאל למעלה, או באמצעות סימן הפלוס שמופיע ליד תמונת הפרופיל שלך במסך הבית:

כדי לחזור למצב הרגיל פשוט לוחצים שוב על אותו האייקון.

הערה חשובה: אם עובדים על מחשב של אפל צריך ללחוץ Command + Options + J

פלטפורמות חיצוניות לניהול הפעילות באינסטגרם

לא כולם חיים באינסטגרם יום ולילה!! חלק מאיתנו משתמשים ברשת הזו כדי לקדם את העסק, ורוצים למקסם את היעילות בעבודה. הפתרון הפשוט הוא לתזמן מראש דברים שנעלה לאינסטוש, לתכנן את מראה הפיד מראש ולא להשתגע. יש המון פלטפורמות חיצוניות שיעשו את זה עבורכם, וצריך למצוא את העסקה שהכי משתלמת כלכלית עבור הצרכים שלכם. הנה כמה מהאפשרויות:

מה ההבדל בין רילז לפוסטים, סטוריז, IGTV?

התשובה פשוטה: פייסבוק המרושעת פשוט גונבת רעיונות בלי סוף… היא קנתה את אינסטגרם והתחילה להוסיף לו תכונות:

פוסטים מופיעים בפיד של העוקבים שלכם, בפורמט הריבועי המוכר. אתם יכולים להעלות גם תמונות מלבניות, פוסט שהוא סרטון (עד אורך של דקה), או פוסט שמורכב מכמה תמונות.

הרילז (או רילס או Reels) זה חיקוי לטיקטוק. הכלי הזה מאפשר לכם לייצר בקלות ובמהירות סרטונים חמודים וגדושים באפקטים באורך של מקסימום 15 שניות, שישודרו בלופ אינסופי. האם הסרטונים יוצגו בפיד? זה נתון לבחירתכם כשאתם מעלים את הסרטון.

IGTV – זה חיקוי ליו-טיוב. פשוט סרטי וידאו שיכולים להימשך עד 60 (!) דקות. יש לכם גם כאן אפשרות לבחור אם הם יוצגו בפיד או לא. אגב, בפייסבוק מתכננים להרוג את הכלי הזה, אל תשקיעו בו יותר מדי.

סטוריז הם חיקוי לסנאפצ’ט – רשת חברתית שדי נעלמה מהרדאר. הפורמט של סטורי הוא מלבני לאורך, ואתם יכולים ליצור סרטונים, תמונות וגם רצף של כמה תמונות שיוקרנו בזו אחר זו. הייחוד של הסטוריז זה שהם לא יוצגו בפיד ושהם נעלמים אחרי 24 שעות.

דרישות גודל ויחס תמונה באינסטגרם

פוסטים ריבועיים: יחס של 1:1, גודל אופטימלי 1080X1080, זה הגודל הנכון גם לקרוסלת תמונות

פוסטים לא ריבועיים: תמונה רוחבית רוחב 1350 גובה 608, תמונה אנכית רוחב 1350 גובה 1080

סטוריז ורילז: יחס של 9:16, גודל אופטימלי רוחב 1080 גובה 1920

סרטוני IGTV הם גם כן ביחס של 9:16, גודל אופטימלי רוחב 420 גובה 654

מגבלות וחוקים

לפעמים (במיוחד בהתחלה) – אנחנו עובדים מהר ועושים המון פעולות. מכיוון שאינסטגרם נלחמת בבוטים ובפעולות לא רצויות – היא עלולה לזהות את החשבון כחשבון בעייתי ולעצור את הפעילות. זה לא בהכרח ביג דיל, אבל אף אחד לא אמור לעצבן את האלגוריתם יותר מדי!!

החשבונות שנמצאים בסכנה הם חשבונות חדשים עם מעט עוקבים. אבל גם לחשבונות וותיקים כדאי לעבוד לאט, לא להשתולל ולזכור את המגבלות:

תיאור Alt לתמונות שלך… למה זה חשוב?

אז מסתבר שצריך לצרף לכל תמונה שמעלים לאינסטגרם גם תיאור מילולי (מההה?!!!). הכוונה היא לא ל-caption שאנשים יראו בפיד, אלא לשדה ייעודי עם תיאור מילולי שינגיש את המידע גם לכבדי ראייה. אם לא תשימו שם כלום – אינסטגרם תשים שם תיאור בעצמה, לפי מה שמערכת זיהוי העצמים שלה ‘חושבת’ שיש בתמונה.

את השדה מוצאים מתחת הבחירה של המיקום:

כדאי להתעכב שנייה בשדה הזה ולשים תיאור מילולי קצר משתי סיבות: האחת היא שיש שמועה שחייבים להכניס לשם תיאור או שמקבלים קנס. האם זה נכון? אני לא מצאתי שום מידע כזה ברשת ואשמח לקבל תיקון בהערות… הסיבה השנייה היא שהתיאור שתכניסו יכול לעזור בקידום התמונה בחיפושי תמונות בגוגל. הקפידו על תיאור קצר וקולע בלי הקדמות ותוספות – רק הסבר מה רואים בתמונה.

איך לשים קישור בסטורי?

כשיש לך פחות מעשרת אלפים עוקבים זה קצת מצער לגלות שאין לך אפשרות לשים קישור למה שזה לא יהיה שאת מדברת עליו ממש בתוך הסטורי… אבל! ממש לא מזמן אינסטגרם הוסיפו מדבקת קישור. חפשו את המילה link בכל המדבקות שיש לכם שם, ותוכלו לשים כל קישור שאתם רוצים – ממש מהתחלה!

איך לשתף סטורי של אינסטגרם גם בפייסבוק?

קודם כל צריך לטפל בהגדרות.

  • ניגשים לאפליקציה בטלפון
  • נכנסים להגדרות (אייקון של גלגלי שיניים)
  • בוחרים פרטיות (Privacy)
  • בוחרים Story
  • מדליקים את הכפתור ליד Share Your Story to Facebook

מעכשיו, כשנעלה סטורי חדש, פייסבוק יציעו לפרסם את הסטורי גם בפייסבוק .

רוצים יותר אפשרויות של מוזיקה בסטורי וברילס?

אין בעיה! הולכים לדף הפרופיל ולוחצים על Edit Profile. תחת Category בוחרים Entrepreneur (יזם).

זהו, מעכשיו ספריית המוזיקה שלכם תהיה הרבה יותר גדולה ומסועפת. חפשו את המוזיקאים שאתם אוהבים!


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.