נישה בדיגיטל (ולמה זה חשוב)

אז… נישה.

מי שעוקב אחרי עולמות השיווק הדיגיטלי כבר נתקל במילה הזו הרבה. אבל ‘נישה’ זה מין ביטוי כזה שיכול להגיד הכל ושום דבר. כי אני יכולה לטעון שהנישה שלי היא למשל – אמהות. או נשים שמתעניינות בעסקים. או אנשים שמתעניינים בכספים. אבל כל ההגדרות האלה הן הרבה יותר מדי רחבות! הן בוודאות יותר מדי רחבות בשביל ההתנהלות שלך במדיה החברתית ובדיגיטל.

עוד מילה ששומעים הרבה היא ‘ערך’. והמילים האלה קשורות: כי בלי לדעת מה הנישה שאני פועלת בה, אני לא אדע איזה ערך לתת!

בואו ניקח את הדוגמה של ‘אנשים שמתעניינים בכספים’. אם החלטתי שזו הנישה שלי אני יכולה לפרסם היום מדריך להשקעות בשוק ההון, ובשבוע הבא – הסבר על ניהול פיננסי נכון של משק הבית. אז המדריך הנהדר שלי להשקעות בשוק ההון יביא אלי המון אנשים שיושבים כל היום ובודקים את שערי המניות… אבל ברגע שפרסמתי את הקטע של משק הבית – הם מיד יפסיקו לעקוב. וזו בדיוק המשמעות של נישה – זה עולם של תחומי התעניינות מאד צרים.

עכשיו אתם בטח חושבים: רגע, מה… אין אנשים שמתעניינים גם בשוק ההון וגם בניהול פיננסי של משק בית? ובכן, אולי יש. אבל על פניו זו כנראה נישה צרה מדי. האדם הזה, שנאבק באובדראפט ובכל מיני הלוואות – לא כל כך סביר שיש לו זמן ורצון לחשוב איך להשקיע את הכספים שאין לו.

למה אנשים פוחדים להיצמד לנישה?

כשאנחנו פועלים בדיגיטל, טבעי לרצות להתפזר ולנסות לפגוע בכמה שיותר מטרות במקביל: הרי כל הרעיון זה להגיע לכמה שיותר אנשים! כל הקטע של הנישה נוגד את האינטואיציה.

אבל ממש כמו שאי אפשר לפגוע במטרה בלי לכוון – אי אפשר לקלוע עם תכנים לא ממוקדים. וכדי לבדוק את הנקודה הזו אני מציעה לך ללכת ולבדוק אפילו מאה חשבונות מצליחים ברשתות. תמיד-תמיד אפשר למצוא נישה מאד ספציפית שמקשרת בין התכנים. (בעצם… כמעט תמיד. יש יוצא מן הכלל – אנשים מפורסמים ומוכרים. סלבים יכולים להתפזר על כל מה שמעניין אותם – פשוט בגלל שהעוקבים מתעניינים בהם! הם בעצמם הנישה של עצמם).

כשאנחנו נצמדים לנישה בדיגיטל, זה לא אומר שיהיו לנו אך ורק לקוחות ועוקבים ששייכים לנישה הספציפית שסביבה בנינו את התכנים. המיקוד והערך שאנחנו מציעים ימשכו אלינו מספיק אנשים שיש להם איזושהי סקרנות לגבי הנושא. אבל כשאנחנו לא נצמדים לנישה, נשיג בדיוק את ההיפך ממה שאנחנו רוצים, ונגיע להרבה פחות אנשים.

מה היתרונות של שיווק לנישה?

אם אנחנו מסכימים שהנישה אכן תמשוך יותר אנשים, עוקבים, לקוחות – זה כבר יתרון משמעותי ומכריע. אבל יש לנישה עוד יתרונות… בואו נספור אותם:

פחות תחרות

אם יש לי חנות בגדים דיגיטלית, ואני לא מוצאת לעצמי נישה – יוצא שאני מתחרה ראש בראש בזארה ובפוקס. אבל אם אני מתמקדת רק (למשל) באופנת וינטאג’ – אני נמצאת בעולם אחר עם שחקנים יותר קטנים.

קל יותר ליצור תכנים

כשאני מגדירה היטב את הנישה שלי – אני יודעת בדיוק מה עומד לעניין את האנשים האלה ומה עומד לעזור להם.

קל יותר למכור

בנישה ממוקדת יש קהל ממוקד, והקמפיינים שלך יהיו יותר אפקטיביים. וזה אומר פחות הוצאות, יותר הכנסות!

ביסוס אמון וסמכות

אף אחד לא מומחה לכל הדברים בעולם. אבל כשמתמקדים בנישה צרה יחסית, אפשר לחלוק עולם שלם של ידע ויכולות. זה משהו שעוקבים מעריכים ואוהבים!!

יותר תנועה אורגנית

לא רק אנשים מעדיפים תכנים שמתמקדים בנישה – גם האלגוריתמים מעדיפים אותם! ככל שנדבוק בעולם תוכן מסוים, גוגל ופייסבוק יציגו אותנו יותר פעמים לקהל יותר נכון.

תכנים מעניינים יותר

תכנים שמנסים לקלוע לטעם של כמה שיותר אנשים הם תמיד יותר משעממים. אם אני מנסה ליצור פוסט שימצא חן גם בעיני טבעונים וגם בעיני אוכלי בשר… אין לי הרבה מה להציע. אבל כשאני מתמקדת בנישה התכנים שלי יזרחו.

מה החסרונות של שיווק לנישה?

כדי לא לצאת כאן יותר מדי פרו-נישה, כדאי שניתן גם את התמונה הנגדית. כשאני מתמקדת בנישה ספציפית, כנראה שתהיה שם כבר פעילות וחשבונות שהתבססו היטב. וגם בהמשך – כשאני ארצה לגדול לעולמות חדשים – הנישה יכולה למשוך אותי למטה.

ובכל זאת – כשמתחילים לעבוד בדיגיטל, נישה זה קטע רציני שנותן לך יתרון יחסי משמעותי. חבל לפספס אותו פשוט כי לא ידעת שזה חשוב… אז בבקשה:

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.