לבנות אתר – עשו זאת בעצמכם!

לפני אי-אילו שנים נתקלתי במאמר שטען שאפשר לבנות אתר גם בלי שום רקע טכנולוגי ובלי לדעת לתכנת. המאמר ההוא טען שאין שום בעיה, פשוט עושים את זה עם וורדפרס!

באותם ימים התחלתי לחשוב על הקמת בלוג, אבל לא רציתי להשקיע אלפי שקלים בהקמה של אתר. מצד שני, היה לי קשה להאמין שזה עד כדי כך לא מסובך. כאילו, אם זה כל כך קל אז למה לא כולם עושים את זה? אז התחלתי לברר וגיליתי שהתשובה פשוטה: כולם באמת עושים את זה! זה באמת עד כדי כך קל ופשוט להקים אתר וורדפרס. וזה באמת לא דורש ממך שום יכולת מיוחדת. מי שמסוגלת להזמין סרט בנטפליקס יכולה גם לבנות אתר וורדפרס.

הדבר המגניב בוורדפרס זה קודם כל הקטע של תבניות העיצוב. יש אינסוף תבניות עיצוב, שמתאימות לכל מטרה ולכל טעם. אני פשוט אבחר את התבנית שהכי מוצאת חן בעיני והכי מתאימה לצרכים שלי. ברגע שעשיתי את זה – נגמר הסיפור! יש לי אתר שנראה כמו התבנית שבחרתי, ואני יכולה להתחיל להכניס לתוכו את התכנים והמידע הספציפיים שלי.

ממשק המשתמש של וורדפרס הוא לא אינטואיטיבי. יש כאן איזושהי עקומת למידה, וצריך להשקיע קצת זמן ומחשבה בהתאמת האתר לצרכים הפרטיים שלנו. אבל ברגע שהאתר מוכן ולמדנו להכיר את ממשק המשתמש – העבודה פשוט זורמת! אפשר לתקן ולשנות בקלות את כל התכנים באתר, ויש לנו שליטה מלאה על איך שהוא נראה ועל מה שכתוב בו. זה אומר שאני יכולה לקדם את העסק שלי ואת המטרות שלי בעצמי, בלי להיות תלויה באנשי מקצוע שלוקחים המון כסף לכל דקה של עבודה.

אז בואו נעבור לת’כלס.

איך מקימים אתר וורדפרס?

  1. כצעד ראשון, אנחנו נרכוש דומיין עבור האתר, כלומר ניגש לחברת רישום דומיינים ונבחר כתובת אינטרנט עבור האתר. המחיר תלוי בביקוש לשם הספציפי שאנחנו רוצים, אבל בגדול זה יעלה משהו בין שקלים בודדים לכמה עשרות שקלים.
  2. הצעד הבא יהיה לבחור חברת אירוח (אני ממליצה על חברת SPD). מה שחברת האירוח עושה זה פשוט מאד – האתר שלנו יושב על השרתים החזקים שלה, והיא מאבטחת, מגבה ומפעילה אותו. אירוח כזה יעלה לנו כמה עשרות שקלים בחודש.
  3. הצעד השלישי הוא לחבר בין הדומיין לבין חברת האירוח. זה אומר שאנחנו ניגשים לחברה שממנה רכשנו את הדומיין ומכניסים במקום המיועד לכך את מספרי השרתים של חברת האירוח.
  4. הצעד הרביעי הוא להתקין וורדפרס על האתר. מדובר בתהליך פשוט בממשק של חברת האירוח, ומכיוון שמדובר בלחיצת כפתור – כנראה שחברת האירוח תשמח לעשות זאת עבורכם.
  5. זהו, הגענו לצעד החמישי והאחרון: להתחיל לעבוד באתר הוורדפרס שלי. כשניכנס למערכת הניהול נוכל פשוט לזרום עם ההודעות בלוח הבקרה הראשי ולהתקין את האתר צעד אחר צעד.

ואם כל זה נשמע קצת מבהיל ומבלבל – זה בסדר גמור! ממש כאן באתר אפשר למצוא קורס חינמי של שעה אחת בלבד, שילווה אותך בכל חמשת הצעדים האלה, כולל הסבר ראשוני על כל מה שצריך לעשות כדי להתחיל לעבוד עם וורדפרס.

כדי להירשם לקורס – הקליקו כאן!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.