זקוקים למעצב גרפי צמוד… אבל פשוט אין לכם את התקציב שיאפשר את זה? אין בעיה. פשוט מתחברים לקנבה! אפשר להתחיל מהפוסט הזה… ואפשר גם לעבור לקורס שיצרתי: קורס קנבה למתחילים – קצר קולע וממצה.

קנבה הוא כלי אונליין חינמי, שמאפשר לכם ליצור עיצובים גרפיים על בסיס של תבניות מוכנות שנוצרו על ידי מיטב המעצבים. לא צריך שום רקע או ידע כדי ליצור דברים שנראים ממש מעולה. למשל:

מה עושים בקנבה?

הנה (חלק) מהדברים שאפשר לעשות עם קנבה:

וזה באמת רק חלק ממה שאפשר לעשות! יש עוד שפע אפשרויות. המערכת סופר ידידותית, המגוון של העיצובים אדיר, והכל מאד נגיש, קל ונוח.

קנבה פרו… כן או לא?

ת’כלס, האפשרות החינמית של קנבה ראויה לגמרי. נשאלת השאלה… למה בעצם לעשות מינוי בתשלום (קנבה פרו)?

לדעתי המינוי מתאים למי ששואף לעבוד בקנבה הרבה, ממש באופן יומיומי. במצב הזה המינוי יצדיק את עצמו בקלות, עם מחיר סביר ושפע אפשרויות מגניבות.

אז לא צריך יותר מעצבים גרפיים?

כשאנחנו מורידים עיצובים שנראים מעולה בשתי דקות עבודה, קל להרגיש שקנבה פשוט פתרו עבורנו את כל הצרכים הגרפיים לנצח. למה לשלם כסף טוב על שירות שאפשר לקבל בחינם, או בתשלום זעום?

ובכל זאת, למעצב מקצועי ומוצלח יש מה להציע לך. קודם כל, המיתוג של העסק ייראה הרבה יותר טוב: לוגו, צבעים, עיצוב האתר, ניירת, חומרי אריזה… העיצובים של קנבה הם סבבה, אבל הם קצת גנריים ולא מספיק מקוריים. מעבר לכך, כדאי לבקש ממעצב גרפי קווים מנחים כדי לא להתפזר. המגוון האדיר בקנבה יכול להיות מסחרר ומבלבל יותר מדי… וקשה ליצור ולדבוק בקו סיגנוני אחיד.

באופן אישי אני מאמינה שכדאי להתחיל לבד ולהתגבש על עצמך. אחרי שמתבססים, אין תחליף לעיניים של איש מקצוע איכותי.

איך עובדים בקנבה?

אחרי שיצרנו את חשבון המשתמש, פשוט מתחילים לעבוד:

צעד 1 – מה אני רוצה לעשות?

השאלה הראשונה שאני צריכה לשאול את עצמי היא מה אני בעצם רוצה ליצור כרגע. פוסט לאינסטגרם? לוגו? באנר לאתר? כי לכל אחת מהאפשרויות האלה יש צורה אחרת (מלבן, ריבוע…) וגודל אחר. בקנבה התבניות מוכנות מראש בפורמט ובגודל האופטימלי עבור הייעוד שלהן.

יש לי כמה וכמה מקומות שבהם אני יכולה לבחור מה אני עומדת לעשות עכשיו (אין הבדל בין החלופות האלה, זו פשוט שאלה של העדפה):

צעד 2 – בחירת תבנית

נניח שבחרתי שאני רוצה ליצור פוסט של אינסטגרם. אני לוחצת על האפשרות הזו, ומועברת ללשונית חדשה. הפורמט שאני אקבל הוא ריבועי, והגודל הוא 1080X1080 פיקסלים. במסך החדש שנפתח אני רואה מצד ימין את הפוסט שאני יוצרת, ומשמאל את כל התבניות האפשריות. אני גוללת את האפשרויות ולוחצת על התבנית שמוצאת חן בעיני. ברגע שלחצתי עליה היא תוצג באזור הריבועי מצד ימין ואני יכולה להתחיל לעבוד.

צעד 3 – עריכת תבנית

כשהתבנית מוצגת מצד ימין אני יכולה פשוט להיכנס לכל חלק שלה, להזיז אותו, לשנות אותו, למחוק אותו…

איך מזיזים פריטים בקנבה?

זה הכי קל בעולם! פשוט נקליק על הפריט שאנחנו רוצים להזיז. יופיעו 2 צורות של חיצים: החיצים המוצלבים מאפשרים לי להזיז את הפריט. החיצים המעוגלים מאפשרים לי לסובב אותו!

איך מגדילים פריטים בקנבה?

גם זה פשוט וקל. נקליק על הפריט שרוצים להגדיל ומיד יופיעו לנו פסים לבנים בצדדים ועיגולים לבנים בפינות. אפשר לגרור פינה או צד של הפריט כדי לשנות את הגודל.

איך משנים צבע של פריט בקנבה?

שוב, אנחנו נקליק על הפריט. ברגע שנעמוד עליו יופיע למעלה תפריט עם אפשרויות לעריכת תמונה, ובינהן אפשרות לעריכת צבע הפריט. כשאני אלחץ על הצבע ייפתחו לי המון אופציות לצבעים חלופיים. גם את הצבע של הרקע משנים באותה צורה – פשוט עומדים עליו והתפריט יופיע למעלה.

איך משנים טקסט בקנבה?

זה פשוט, צובעים אותו בעזרת העכבר וכותבים מה שרוצים.

ברגע שצבעתי את הטקסט יופיע לי סרגל למעלה, עם כל האפשרויות לעריכה של טקסט שאנחנו מכירים מתוכנות אחרות: פונט, גודל, משקל, צבע, כיוון טקסט וכן הלאה.

 

איך מחליפים תמונה בקנבה?

כשאני מעצבת בקנבה יש לי תמיד תפריט שחור וצר מצד שמאל.

כדי להחליף את התמונה פשוט לוחצים על האפשרות Photos, ומקבלים מגוון אדיר של תמונות לבחירה. בהקשר של תמונות סטוק יש למנויי תכנית הפרו יתרון רציני, כי המגוון גדול יותר. ברגע שמצאתי תמונה שאני מעדיפה אני פשוט אגרור אותה לתוך התמונה שבפוסט והתמונה תוחלף.

אם אני מעדיפה להעלות תמונה בעצמי, אני אבחר באפשרות Uploads. אחרי ההעלאה אני גוררת את התמונה לעיצוב בדיוק באותו האופן.

איך מוסיפים טקסט בקנבה?

באותו תפריט חמוד יש לי את האפשרות Text. כשאני מקליקה עליה אני אקבל אפשרות להוסיף כותרת, כותרת משנה או טקסט רגיל. לחיצה על כל אחת מהאפשרויות פשוט תשים טקסט על הפוסט שאני מעצבת. עכשיו אני יכולה לשנות את הטקסט ולגרור אותו לכל מקום שאני רוצה.

איך מוסיפים אלמנטים גרפיים בקנבה?

אנחנו נשארים על התפריט בצד ולוחצים Elements. האפשרויות כאן הם אינסופיות, במיוחד בתכנית הפרו. למשל אם אני רוצה להוסיף חץ אני אכתוב את המילה arrow, ומיד יופיעו לי המון עיצובים במגוון צבעים, צורות ואנימציות.

כדי להוסיף את האלמנט שמעניין אותי אני פשוט אקליק עליו והוא יופיע בתוך הפוסט. עכשיו אני יכולה לבחור אותו, להזיז אותו ולשנות את הגודל, הכיוון, הצבע… כל דבר שאני רוצה!

צעד 4 – הורדת העיצוב

אחרי שעשיתי את כל השינויים ויש לי פוסט מגניב לאינסטגרם, אני פשוט אלחץ על הכפתור Download מצד ימין למעלה. ייפתח תפריט ואני צריכה ללחוץ שוב על Download כדי שההורדה תתחיל.

שימו לב שלפני ההורדה אפשר לשנות את סוג הקובץ! למשל קובץ תמונה או וידאו או גיף או PDF.


זהו! האם זה כל מה שיש לדעת על קנבה? לא… המערכת הנהדרת הזו מציעה הרבה יותר אפשרויות. אבל אני מקווה שהפוסט הזה ייתן לך את האומץ להתחיל :)…. ואם קשה לך למצוא את האומץ: יצרתי קורס קנבה למתחילים, קצר קולע וממצה!

ואם כבר התחלת ועפת על כל הקטע… יש אצלי גם פוסט עם מילות מפתח שאפשר לחפש כדי להגיע לאלמנטים, פונטים ותבניות שוות במיוחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *