יש לך עסק דיגיטלי קטן עם חנות מקוונת? טוב שבאת. אני פותחת בסדרה של פוסטים על ספקי שירות לאתרי איקומרס כדי לחלוק את הידע והמידע שצברתי בעצמי. אשמח מאד לקבל הערות עם ידע ומידע על ספקי שירות גרועים וטובים שפגשתם. אנחנו יוצאים לדרך עם הפוסט הראשון! היום נדבר על סליקה.

מה זה סליקה?

סליקה זה פשוט הרגע הזה שבו אנחנו מעבירים את כרטיס האשראי במסוף של עסק, כדי לשלם על שירות או על מוצר.

איך סולקים אשראי בדיגיטל?

לקוח הגיע לחנות המקוונת שלי ושם מוצר בעגלת הקניות. המסך הבא הוא מסך התשלום, ואני עומדת לבקש ממנו את פרטי כרטיס האשראי שלו – רגע קריטי בכל תהליך מכירה. ברגע הזה, כבעלת עסק, יש לי שתי דאגות: האחת היא האבטחה. אני בשום אופן לא רוצה לקחת ממנו את הפרטים האלה כי אין לי שום דרך לשמור עליהם כמו שצריך. והדאגה השנייה – אני צריכה שהתהליך יזרום יפה וחלק כדי שהלקוח לא יתבאס, יהסס, ויחזיר את הכרטיס לארנק.

אז איך עושים את זה? מתחברים לחברת סליקה. הלקוח שלוחץ על הכפתור ‘המשך לתשלום’ בעצם מועבר לאתר חיצוני, מאובטח הרבה יותר מהאתר הקטן שלי. הוא יקליד את פרטי האשראי, התשלום יחוייב ואז הוא מוחזר אל האתר שלי. אחת לכמה זמן חברת הסליקה תעביר לחשבון הבנק שלי את הכספים שהצטברו אצלה, בקיזוז עמלה.

איך מתחברים לשירותי סליקה?

ובכן, לכאורה זה פשוט וקל, כי אף אחד לא מצפה שנתכנת את כל המהלך הזה בעצמנו.

רוב חברות הסליקה מציעות איזושהי דרך להתחברות לפלטפורמות מוכרות (למשל – וורדפרס, שופיפיי, וויקס), ולפעמים הם לוקחים כסף טוב על התוספים שמאפשרים את ההתחברות. זה קטע קצת טריקי, כי התוספים האלה לא תמיד עובדים חלק – ומחלקות התמיכה הטכניות של חברות הסליקה לא חביבות בכלל.

מה לשאול כשבוחרים חברת סליקה

כמה עולה מסוף הסליקה (עלות הקמה)?

מסוף סליקה נשמע כמו המכשיר הקטן הזה שמעבירים בו את האשראי… אבל בהקשר של חנות דיגיטלית הכוונה היא לחיבור העסק שלך למערכת הפיננסית, וזה תהליך רשמי שדורש אישור ובדיקה של חברת האשראי (למיטב ידיעתי לאומי או ישראכרט). על המהלך הזה ייקחו מכם כמה מאות שקלים תחת השם ‘עלות הקמה’.

האם יש לכם תוסף שיתחבר לאתר שלי?

כאמור – החברות מציעות תוספים לרוב הפלטפורמות המוכרות – והתוסף הזה מאפשר את כל המהלך של הסריקה. אם האתר שלך לא יושב על פלטפורמה מוכרת – זה הרגע לפנות למתכנת ולשלוף את הארנק.

כמה עולה התוסף?

יש חברות שנותנות את התוסף בחינם, ויש שמוכרות אותו תמורת סכום נאה של כמה מאות שקלים.

מה גובה העמלות?

ש תכניות שייקחו אחוזים מכל תשלום, יש תכניות עם מחיר פיקס חודשי. חשוב לקרוא את האותיות הקטנות ולוודא שאין עמלות נסתרות ולא צפויות (כמו עמלת שורה).

האם המערכת מפיקה חשבונית?

כשהלקוח שלכם משלם, זה יכול להיות סופר נחמד אם המערכת הזו תפיק חשבונית מס חוקית ותשלח אליו. חלק מחברות הסליקה מציעות את השירות הזה, ווזה אומר שהן גם יציעו לכם דיווחים על ההכנסות שיכולים לשמש אתכם מול רשויות המס. בררו ספציפית אם המערכת שלהם תפיק חשבוניות גם אם הסליקה מתבצעת דרך פייפאל.

כמה עולות החשבוניות?

השירות הנאה של הפקת החשבוניות עולה כסף, מן הסתם. זה או כמה אגורות למסמך, או שזה עובד לפי חבילות בהתאם למספר המסמכים שנפיק.

מתי מקבלים את הכסף?

יש חברות שמכניסות את הכסף שלכם בכל שבוע לבנק, אבל רובן מעבירות את הכסף פעם בחודש.

מה עם אמריקן אקספרס?

רוב החברות לא סולקות אמריקן אקספרס, נקודה לבירור אם זה חשוב לכם.

מה האפשרויות שלי?

אני מונה כאן את האפשרויות שאני מכירה, עם המידע שיש לי עליהן. ספרו לי עוד בהערות!!

בלי חשבוניות אוטומטיות

פייפאל – התוספים חינמיים, ההתקנה חינמית וקל לפתוח חשבון. יש לקוחות שממש מעדיפים לשלם בפייפאל, כי זה רץ מהר וחלק, אבל יש לקוחות שרואים פייפאל ונרתעים. החסרון העיקרי, בכל מקרה, הוא שפייפאל ייקחו ממך את העמלות הכי גבוהות, בפער גדול!

מקס עסקים – אפשר לחבר את האתר שלך ישירות ללאומי מקס.

ישראכרט – אותו דבר כמו לאומי מקס.

טרנזילה – החברה הזו שמה מידע מינימלי ומפעילה לחץ שיווקי ברגע שיצרת קשר. אני לא עפה על השיטה הזו, ובעבר הבחנתי שההצעות שלהם יוצאות יקרות במיוחד. בגדול הם מציעים מחיר חודשי קבוע לפי כמות התנועות שיתרחשו בחנות במקום עמלה פר תנועה.

משולם – חברה נחמדה ואיכותית שמציעה דיל נחמד וברור. חבל שהם לא מייצרים חשבוניות.

פלאפיי – מין פייפאל ישראלים וקל מאד להקים מולם פתרון סליקה. מצד שני – אין חשבוניות, שירות הלקוחות לא משהו והם קרעו אותי בעמלות כשרק התחלתי… זו חברה מהסוג של כבדהו וחשדהו.

פייפלוס – האתר של החברה נראה נהדר, אבל אני לא מוצאת שם דף עם מסלולי מחירים ופירוט שירותים. זה סתם מבאס!

עם חשבוניות אוטומטיות

EasyCount (או Hyp) – החברה שאני עובדת איתה כרגע. השירות לא מהמם, והתמיכה הטכנית פחות או יותר לא קיימת. א-ב-ל הם מציעים חיבור למערכת הנהלת חשבונות די סבירה, חשבוניות אוטומטיות על כל הכנסה, ומדריכים כתובים לא רעים בכלל.

יעד שריג (או Hyp) – הם מציעים פתרונות סליקה והם יפיקו עבורך חשבוניות, אבל זו לא באמת מערכת הנהלת חשבונות. אני מתרשמת שהם פונים למתכנתים.

iCount – מערכת הנהלת חשבונות עם אפשרות סליקה – וזה אומר שיש לכם חשבוניות אוטומטיות. הם גם מפרטים יפה באתר את מסלולי התשלום, וזה תמיד נחמד.

Invoice4you – לחברה הזו יש מערכת הנהלת חשבונות מעולה, והם מציעים גם פתרונות סליקה וחשבוניות אוטומטיות. לי אישית הייתה התנסות לא טובה מולם, עם תוסף שעשה בלגן ותמיכה טכנית גועלית במיוחד.

חשבונית ירוקה – החברה הזו מציגה מחירון ברור להפליא ואני שומעת עליהם הרבה המלצות! לא יצא לי לעבוד איתם.

מכירים עוד פתרונות סליקה לחנויות מקוונות? יש לכם מחמאות, תלונות, שאלות…? ספרו לי בהערות.