5 סיבות להתקדם לדיגיטל

כולם יודעים שבימינו אלה כל עסק חייב לבנות נוכחות דיגיטלית חזקה. אבל זה לגיטימי לגמרי לתהות: בעצם… למה?

הרי כשרוצים לצמוח לדיגיטל האתגרים מצטברים ונערמים: יש את האתגר הטכנולוגי סביב הקמת האתר. יש את ההתמודדות עם הרשתות החברתיות. אם נעסיק אנשי מקצוע – זה עומד לעלות הרבה מאד כסף! בנוסף, יש לא מעט ידע שצריך לרכוש: איך מקדמים את האתר בגוגל, איך משיגים עוקבים ברשתות ואיך מגיעים ללקוחות בעולם חדש ולא מוכר.

עסקים קטנים, באופן מיוחד, מתקשים להתקדם לדיגיטל. עם תקציב קטן ולחוץ קשה הרבה יותר לנווט את הספינה לכיוונים חדשים. מצד שני, דווקא עבור העסקים הקטנים העולם הדיגיטלי פותח אפשרויות שחבל לפספס. בואו נדבר על כמה מהאפשרויות האלה, ועל הדרך נתחיל להבין איך עושים את זה בפועל (ולמה זה בעצם לא כל כך קשה):

1 – בגלל גוגל

אם מחפשים אותך בגוגל האתר שלך פשוט חייב לעלות! בעידן הנוכחי, עסק שאין לו שום נוכחות בדיגיטל נראה חשוד (או סתם מוזר). אף אחד לא עומד לפתוח ספר טלפונים או להתקשר ל-144 כדי למצוא אותך.

אבל זה ממש לא נגמר כאן. החיפוש הספציפי על העסק שלך זה החיפוש הכי צפוי והכי בסיסי. אנשים מחפשים היום כל דבר באינטרנט, כך שאנחנו נשאף לעלות גם בחיפושים כלליים יותר. אם למשל את מאמנת כושר – זה יהיה ממש מעולה אם האתר שלך יעלה כשאנשים מחפשים ‘מאמנת כושר בחיפה’. נכון, גם דף פייסבוק יעזור… זה הרגע לציין: אתר זה חשוב, אבל המינימום של המינימום זה פרופיל בפייסבוק.

2 – בשביל לפרסם בחינם

מן הסתם – להופיע במקום גבוה בגוגל בחיפוש פופולרי ורלוונטי זה פרסום (מעולה) בחינם. אבל איך מצליחים לעשות את זה?

בואו נישאר עם מאמנת הכושר הדימיונית שלנו ונניח שהיא מחליטה להעלות סרטונים קצרים וחינמיים עם הדרכות כושר איכותיות לרשתות החברתיות. עם הזמן יותר ויותר אנשים יעקבו אחריה ויחכו לסרטון הבא. האנשים האלה, שצופים בסרטונים, מקליקים על הקישורים ונכנסים לאתר – בעצם מספרים לגוגל שיש כאן משהו איכותי שאנשים רוצים לראות. דברים שאנשים רוצים לראות… זה בדיוק מה שהאלגוריתם של גוגל הכי אוהב!!

אבל זה לא רק הקידום בגוגל. כולנו מכירים את הכלים המסורתיים לשיווק ופרסום: מודעה בעיתון מקומי, ברושור שמחלקים בגן של הילדה, מדבקה על האוטו… אבל הלקוחות שלך כבר לא קוראים עיתונים ולא מסתכלים על שום דבר שלא מופיע על צג הסלולר שלהם. הרעיון הוא לפגוש את הלקוחות במקום שהם נמצאים בו – גוגל, פייסבוק, אינסטוש .

3 – בשביל למקסם רווחים ולצמצם סיכונים

את הנקודה הזו הכי קל להסביר בעזרת דוגמה, ואנחנו נישאר עם מאמנת הכושר. בעולם האמיתי היא פוגשת לקוחה אחת, לאימון אחד, לשעה אחת, תמורת איקס כסף. אבל אם היא תצלם בדיוק את אותה שעה ותעלה אותה לרשת – היא יכולה לאמן מאות לקוחות במקביל! השיעור הפך לנכס שהיא יכולה להשתמש בו שוב ושוב ולמכור אותו לעוד ועוד לקוחות. מוצרים ווירטואליים הם פשוט יותר רווחיים. אולי נשקיע יותר בהפקה ובבנייה שלהם, אבל אין לנו עלויות של מלאי ושל רכש, ואין תקרה לכמות שאנחנו יכולים למכור.

וזה לא רק להרוויח יותר… זה גם להוציא פחות! הון התחלתי זה סיפור כבד מאד עבור עסקים קטנים. החלום הקטן שלך יכול להתגלות כמשאבה ענקית של מזומנים, וקל מאד לאבד שליטה ולהגיע לרמות גבוהות של סיכון. אבל שמדובר על יזמות אונליין, אפשר למזער את הסיכונים, לצמצם דרמטית את העלויות הנלוות ולבנות את העסק לאט-לאט.

נגיד שאני רוצה לפתוח בית קפה קטן ליד הבית. בלי להרגיש בכלל אני נופלת להשקעה שלא נגמרת, שיכולה להגיע גם למאות אלפי שקלים. אבל להתחיל למכור עוגות מהבית ביום שישי? אני רק צריכה לנהל חשבון אינסטגרם מושקע ולרכוש חומרי גלם. קל לעמוד ברמת ההוצאה והסיכון – מקסימום נחלק את העוגות לשכנים 😜.

4 – בגלל הגמישות

יש היום דור חדש של עובדים שדורשים איזון שפוי בין חיי הפנאי לקריירה, וגם הקורונה לימדה אותנו דבר או שניים על הצורה שבה אנחנו מעדיפים לעבוד. הצורך בשליטה ובאיזון הופך להיות יותר ויותר אקוטי כשמוסיפים למשוואה את עניין ההורות. להיות יזם עצמאי זה פתרון מורכב שדורש אומץ, אבל הוא לא בלתי אפשרי. חנות מקוונת עובדת בשבילך 24/7 ומשחררת אותך ממגבלות של זמן ומיקום גיאוגרפי.

5 – בגלל שזה לא כל כך קשה

טבעי להירתע מאתגר הטכנולוגי ומהעלות של אנשי המקצוע. אבל זו תפיסה מיושנת: אם בעבר היה צריך להיות גאון תכנות, עיצוב וחשבונאות – היום יש המון פתרונות ידידותיים שמיועדים לאנשים מהשורה ללא רקע קודם. ובדיגיטל, אנחנו אף פעם לא  לבד! כל הידע כבר נמצא ברשת בזכות אלפי אנשים שכבר עשו בדיוק את מה שאנחנו מנסים לעשות.

אז קדימה – הגיע הזמן להתקדם לדיגיטל. הצעד הראשון הוא הקמה של אתר, ואפילו את זה אפשר לעשות בכוחות עצמך ובהשקעה מינימלית. בקישור הזה יש קורס חינמי של שעה אחת בלבד להקמת אתר וורדפרס! צעד ראשון בדרך לעסק דיגיטלי משלך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.