יש לך אתר?

לא חשוב אם זה בלוג, או עסק מקוון או אפילו פרוטפוליו של העבודות שלך! זה הרגע למנות עשר דיברות לבעלי אתרים מוצלחים ומצליחים:

1 – סיסמת מנהל

אז לקחת מתכנת ומעצב וחברת סליקה… וכל אחד מהם קיבל גישה כדי לטפל במערכת שלך.

לא חשוב במה ובמי מדובר – סיסמת המנהל נשארת שלך, השליטה היא תמיד אצלך. בכל רגע נתון יש לך את היכולת להסיר כל אחד מהמערכת.

2- גישה לתכנים

רוצה לעדכן את תיאור המוצר? את הטקסטים בדף הבית? את הטקסט בדף ה'אודות'?

זה אמור להיות תהליך קליל, פשוט, זול. אי אפשר שכל שינוי קטן במלל באתר ייקח שבועיים ויעלה לך מאות שקלים! הטקסטים באתר הם הכלי הכי חשוב שלך מול גוגל, ולפעמים צריך לעבור הרבה ניסוי וטעייה כדי לקלוע לביטויים הנכונים.

3 – מעקב נתונים

כמה אנשים נכנסים לאתר? מה אחוז הנטישה? מה קצב הגידול?  מה אחוז ההמרה?

בדיגיטל משתלם לשים עין על המספרים. וכשאני אומרת לשים עין – הכוונה היא לתעד באופן שיטתי ולא לנהל הכל בראש. מספרים מדויקים הם הדרך שלך לבנות תחזיות מדויקות, לגלות בעיות בזמן אמת ולשמור על הקשר עם גוגל.

4 – גיבוי ואבטחה

מי שעובד בדיגיטל פגיע במיוחד לכל מיני כשלים טיפשיים שיכולים להרוס עבודה של חודשים, ואפילו של שנים.

שימוש במנהל סיסמות, גיבוי סדיר של המחשב שלך וכמובן גיבוי של תכני אתר על ידי חברת האירוח – זה המינימום של המינימום של עבודה נכונה. ובנוסף, צריך לבחור אימות דו-שלבי בכל פעם שמציעים לך את זה (למרות שזה מנג'ס).

5 – עיצוב נקי

טבעי לרצות אתר מדהים וחד פעמי שאין עוד אחד כמוהו.

אבל דווקא כשמגיעים לעיצוב האתר כדאי להיות משעממים, צפויים והגיוניים. פיתוח לפי גחמות ורעיונות עולה הרבה מאד כסף, ולרוב רק מכביד על הגולשים ולא ממש עובד טוב. הרבה יותר עדיף לבחור תבנית עיצוב יפה ולשמור את היצירתיות והייחודיות שלך לתחומים אחרים.

6 – ניווט ברור

מכירים את האתרים שמציפים אותך במיליון כפתורים, ובאנרים, ותפריטים, ופופ-אפים?

בגדול, גודש וויזואלי מבריח את הגולשים. אנשים מצפים לראות כותרת עם תפריט ניווט פשוט, קצר, עם היררכיה ברורה.

7 – מהירות

גולשים בורחים מאתר איטי. נקודה.

אפשר לבדוק את ציוני המהירות שלך בכל מיני כלים, שגם ימליצו לך על הצעדים שצריך לעשות. בדרך כלל זה נורא מבלבל ומאד טכני… אבל אנחנו יכולים להקפיד על הדברים הפשוטים: חברת אירוח טובה. בלי תמונות וסרטונים כבדים. שימוש בפלטפורמה מוכרת וחזקה כמו וורדפרס.

8 – עזרה מקצועית

ניהול אתר זה קטע כבד, ולפעמים אין מנוס מעזרה מקצועית בתשלום. אם משהו גורר אותך למטה וחוסם את ההתפתחות שלך – זה הרגע לשלוף את כרטיס האשראי.

אפילו אם התקציב נמוך במיוחד אפשר להשקיע בכלים שעולים כסף אבל נותנים לך יותר. למשל – קנבה פרו לעיצוב חומרים וויזואליים או כלי בתשלום לתזמון פרסום ברשתות או סמארטפון חזק יותר. בכל זאת, להיות מקצוען דיגיטל דורש איזושהי השקעה.

9 – עקביות

בדיגיטל עקביות זה שם המשחק.

אם הפוסט האחרון בבלוג שלך עלה לפני חודשיים… כנראה שזה לא הזמן הנכון בשבילך לנהל בלוג. אם יש באנר שמספר על מבצע של חנוכה ועכשיו כבר ראש השנה… כדאי לוותר על מבצעים עונתיים. אתר לא מעודכן נראה רע, ואין טעם להתעקש על דברים שלא עובדים. לפעמים פחות זה יותר.

10 – רספונסיביות

מכירים את האתרים שנראים רע כשנכנסים אליהם מהפלאפון?

האתר שלך לא יכול להיות כזה. אתר רספונסיבי יודע להתאים את עצמו למסך של הגולש, וזו לגמרי דרישת סף ב-2022.