העולם הדיגיטלי פשוט משתנה כל הזמן! מה שלמדנו ופתרנו היום, עומד להיות ממש לא רלוונטי מחר.

דוגמה מעולה לזה היא הרשת סנאפצ'ט. היא הייתה הכי לוהטת במשך תקופה ארוכה ואז… ציוץ אחד מזלזל של קיילי ג'נר הוריד אותה לקרשים.

עכשיו צריך רק לדמיין את היזמית המותשת, שהצליחה איכשהו לפצח את כל הקטע של סנאפצ'ט ולמשוך עוקבים… ותוך כמה חודשים היא רואה איך כל העבודה הקשה שלה צוללת ונעלמת.

הסיפור הזה מוביל אותנו לשתי מסקנות: האחת היא שאנחנו צריכים להישען כמה שיותר על כלים שנשארים בבעלותנו – כמו האתר ורשימת המנויים לניוזלטר. והמסקנה השנייה (שהיא זו שאני רוצה לדבר עליה היום) – בדיגיטל הכל משתנה כל הזמן. הבעיות מתעוררות וצצות כל הזמן, ואפשר לפתור את זה! עוד כמה שאלות בגוגל, עוד שאלה בקבוצת פייסבוק, אולי קצת עזרה מאיש מקצוע… מישהו כבר נתקל בבעיה הזו לפנייך ודיבר עליה ברשת.

זה נכון לא רק לדיגיטל. לפני שנים די רבות פתחנו עסק חדש לגמרי במנהטן. קבוצה של ישראלים בלי שום רקע רלוונטי מנסה להבין דברים כמו: 'איך מוציאים משכורות?', 'איך פותחים חשבון בנק עסקי?', 'איך שולחים מכתבים ללקוחות?'…

העובדים ששרדו ושגשגו היו האנשים שהייתה להם יכולת אחת פשוטה – להאמין שאפשר לפתור את זה. זה היה לפני ימי גוגל – אז מה? שאלנו כל אחד שפגשנו. הרמנו טלפונים. לפעמים זה לקח זמן ועשינו המון טעויות. אבל לא הייתה בעיה שלא מצאנו לה פתרון.

בקיצור, אני יודעת את זה כבר הרבה שנים. אבל מי שעזרה לי לקלוט שיש כאן אמת חשובה שכדאי להתעכב עליה היא מארי פורליו (האגדית! תעקבו אחריה!). המנטרה של מארי היא:

Everything Is Figureoutable

הנה סרטון סופר מומלץ שלה…

ברגע שאת באמת מאמינה בזה, קל הרבה יותר להתמודד עם הדינמיות והכאוס של הדיגיטל. ובכלל – עם כל האתגרים שהחיים מציבים בפנייך שש פעמים ביום.

אז בפעם הבאה שקיילי ג'נר תתעצבן… אנחנו כבר נהיה מוכנות לשינוי.