החיים בדיגיטל הם לא פשוטים.

עד שלמדנו איך להתמודד עם הרשתות החברתיות. עד שהקמנו ערוץ תוכן. ואתר. וחנות… עכשיו צריך לדבר גם על מנויים לרשימת הדיוור? אבל האמת היא ששיווק באמצעות מייל הוא אחד הכלים החזקים (אם לא ה-) לשיווק בדיגיטל.

יש לזה המון סיבות… הנה כמה מרכזיות במיוחד.

3 סיבות (מעולות) להקמת רשימת דיוור

הסיבה הראשונה היא שהמנויים שלך עשו צעד רציני ומחייב מולך. הרשמה במייל היא ליד שיווקי אמיתי, בניגוד לעוקבים ברשתות החברתיות. המנויים שלך יגלו יותר מעורבות: הם פותחים את המיילים, קוראים, מקליקים וגם קונים יותר.

הסיבה השנייה היא שזה כלי שיווקי זול. את לא משלמת פר קליק, את לא משלמת פר הזמנה או פר חשיפה. את משלמת תעריף חודשי, וזה אומר שקמפיין מוצלח ייתן לך הרבה יותר רווח. קשה להאמין אבל ההחזר הממוצע על ההשקעה שלך בקמפיין הוא $42 על כל דולר שאת מוציאה (מכאן).

והסיבה השלישית היא הרשעות האגדית של פייסבוק. רשימת העוקבים שלך לא נמצאת בבעלותך, וכל שינוי באלגוריתם או גחמה שרירותית יכולים להפיל את העבודה הקשה שלך לקרשים בן לילה. מנויים לרשימת דיוור שייכים לך לנצח, ויש לך גישה מלאה לכל פרט שהם נתנו לך. אף אחד לא יכול לקחת את זה ממך!

זה בכלל לא קשה!

הדבר הבא שיש לי להגיד לטובת רשימת הדיוור זה שאחרי ההשקעה הראשונית של ההיכרות עם המערכת החדשה… כל הקטע של הניוזלטר פשוט יזרום מעצמו.

התהליך די פשוט: אנחנו נפתח באתר שלנו פופ-אפ מפתה שיגרום לאנשים לתת לנו את כתובת המייל. נשלח מייל קבלת פנים חביב ונחמד – רצוי עם מתנה מפנקת ובעלת ערך. ועכשיו נשמור על קשר חיובי ומיטיב עם העוקבים שלנו. הרי דיברנו הרבה על ייצור תוכן – ועכשיו צריך רק לזכור לשלוח את התכנים החדשים והרעננים שלנו גם לרשימת הדיוור.

הקטע של ‘לפתוח פופ-אפ’ אולי נשמע קצת טכני, אבל האמת היא שכל מערכת דיוור עוזרת לך ומדריכה אותך איך לבנות פופ-אפים ו/או טפסי הרשמה באתר שלך. כאמור – יש כאן איזושהי עקומת למידה, אבל בהחלט אין פה משהו שדורש יכולת טכנולוגית מיוחדת.

מגנט לידים

ברגע שיש לי רשימת מנויים שכבר התרגלה לקבל ממני ערך ובנתה מולי מערכת יחסים ואמון – יש לי בעצם רשימה של אנשים שיהיו פתוחים במיוחד להצעות השיווקיות שלי. אבל איך אני משיגה את המנויים האלה, במיוחד כשאני רק מתחילה ואין לי הרבה כניסות ועוקבים? התשובה פשוטה – מגנט לידים!

בגדול, הרעיון של מגנט לידים הוא שאני אציע לגולשים מתנה בעלת ערך. כדי לקבל את המתנה הגולש יתבקש לתת לי את כתובת המייל והשם. לשיטה הזו קוראים מגנט לידים – פשוט בגלל שהתהליך ממגנט אלי  לידים שיווקיים (ובעברית פשוטה: לקוחות פוטנציאליים). מן הסתם, אני צריכה לדאוג שמגנט הלידים שלי יהיה קשור לעולמות התוכן של העסק כך שרק אנשים שיש להם עניין בתחום אכן יצטרפו לרשימה.

מגנט לידים מוצלח יכול להיות קוד קופון להטבה כלשהי בחנות האתר (כמו הנחה או משלוח חינם). אפשרות אחרת היא הרשמה לאירוע דיגיטלי כמו סדנה או וובינר. ועוד אפשרות נחמדה – טופס להורדה והדפסה כמו למשל רשימה מועילה, או צ’ק-ליסט, או הדרכה. בפוסט הזה אפשר למצוא רשימה מפורטת יותר עם דוגמאות ורעיונות למגנט לידים!

איזה מערכת דיוור לבחור?

מערכת הדיוור שלך תהיה חיצונית לאתר. זה אומר, למרבה הצער, שעכשיו יש לנו כלי חדש שצריך לשלם עליו וללמוד להכיר אותו.

בשורה התחתונה, כל מערכות השיווק מציעות כלים ואפשרויות דומות. המחיר יהיה תלוי בגודל של רשימת המנויים שלך – יש חברות שמציעות דיוור חינמי לרשימת מנויים קטנה (אפשרות מושכת לעסק חדש!). בכל מקרה נרצה לבחור חברה גדולה ורצינית כדי לא ליפול עם מיילים שבכלל לא מגיעים למנויים.

הנה כמה אפשרויות. אשמח מאד לקבל עוד אפשרויות וחוות דעת בהערות ולהוסיף לגוף הפוסט!

  1. רב מסר – מערכת ותיקה ומוכרת. יש לה המון תכונות – שזה טוב, אבל זה גם אומר שהיא יותר מבלבלת. ובלי קשר זו מערכת יקרה עם מדיניות תשלום מבאסת.
  2. אקטיב טרייל – מערכת פשוטה וידידותית.
  3. Smoove – יצא לי לעבוד על המערכת הזו פעם, והיא חביבה בהחלט… אבל צריך לשים לב לכך שהתשלום הוא לא רק לפי מספר המנויים, אלא גם לפי מספר הדיוורים.

מי שיכול להתמודד עם ממשק באנגלית, בהחלט לא חייב לבחור ספק ישראלי. הנה שתי אפשרויות נחמדות:

  1. מייל צ’ימפ – מיליוני משתמשים לא טועים. מצד שני, אני תמיד הרגשתי שהמערכת מסורבלת ועמוסה באפשרויות מבלבלות. מצד שלישי – מתחילים חינם!
  2. קונברט קיט – מערכת פשוטה עם מעט אפשרויות. זו הבחירה שלי כרגע פשוט כי הכי קל לי לעבוד מולם… וגם פה מתחילים חינם.

טוב. זהו.

זה כל מה שיש לי לספר לך היום על רשימות דיוור!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *