האם יש מישהו בעולם שעדיין צריך לדעת מה זה אינסטגרם? ת'כלס, כולם יודעים שזו רשת חברתית לשיתוף תמונות ושזו דרך מעולה להגיע לקהל היעד. אבל כבעלי עסק אנחנו לא סתם משתמשים שעושים לייקים! יש כאן תהליך למידה שצריך לעבור.

נתחיל בעיקר: כל המטרה היא להגיע לעוקבים אמיתיים, שבאמת יכולים להפוך ללקוחות. אנחנו נעדיף אלף עוקבים אמיתיים, על עשרת אלפים עוקבי פייק. אני עוקבת אחרי משפיענים בתחום ואספתי לא מעט מידע שיפורט בפוסט שלפניכם. קדימה, 10 צעדים לחשבון אינסטגרם מעולה:

1 – אופטימיזציה לביו

בגדול, הגולש האקראי רוצה להבין מה ייצא לו מלעקוב אחרי הדף הזה. אז באזור הבית כדאי להמנע מסיפורים על כמה שהעסק מהמם, ולהתמקד בערך שהעוקבים עומדים לקבל. הרעיון הוא להמיר את הגולש לעוקב, ולא בהכרח למכור לו משהו במפגש הראשוני הזה.

אז תמונת הפרופיל צריכה להיות איכותית, ושם המשתמש ברור וזכיר. צריך לשלב מילות מפתח כדי לעלות בחיפושים לפי המקצוע, קהל היעד, הנישה וכן הלאה. התיאור צריך להיות ממוקד וקל להבנה, ולחתום בקריאה לפעולה (לרוב זו קריאה שמזמינה להקליק על הקישור). כמובן שנמקסם ככל האפשר את הקישור ונשלח את הגולשים לדף איכותי באתר.

2 – אסטרטגיה

אסטרטגיה נשמעת כמו מילה גדולה ומקצועית… אבל האמת היא שאנחנו בעצם מחפשים תשובה לשאלה פשוטה:

מה התכנים שאני עומדת לשים בחשבון האינסטגרם הזה?

התשובה האינטואיטיבית היא: חומר פרסומי! אני אשים תמונות של המוצרים שלי, ועדויות לקוחות, ואספר כמה שהמוצר מדהים ואיך הוא עומד לעזור ללקוחות. והתשובה הזו היא לא התשובה הנכונה. כי אם העסק שלך הוא לא במקרה אמזון, ואם במקרה אין לך אנשי פרסום אגדיים כמו לקוקה-קולה… אז כנראה שאין לך מספיק מוצרים וחומרים פרסומיים שיעניינו אנשים לאורך זמן. קשה לקבל את זה, ואנשים לא אוהבים לשמוע את זה – אבל בלי תוכן איכותי ובעל ערך קשה מאד להתקדם בדיגיטל.

אם כך, הרעיון הוא לייצר תכנים: חומרים שיעזרו לקהל היעד שלך כמו מדריכים וטיפים וציטוטים. חומרים מצחיקים ומעניינים שקשורים לעולמות התוכן שלך. סיפורים, חוויות וסודות מאחורי הקלעים. וכן… גם חומרים פרסומיים – במידה, ותוך התמקדות בנקודת המבט של הלקוח. ממש פה באתר יש רשימה של מאה רעיונות תוכן שאפשר להוריד (הקליקו כאן).

3 – להתמקד בנישה ספציפית

לא נעים לי לחזור לזה כל פעם… אבל אם אני לא יודעת עבור מי אני יוצרת את התוכן, איך אני יכולה לעזור לו? איך אני יכולה לדעת מה יעניין אותו, יצחיק אותו, יעורר בו השראה, יועיל לו? בחירת נישה היא הדרך היחידה ליצור עמוד אינסטגרם ממוקד ומהודק. העוקבים, וגם האלגוריתם, רוצים להבין לאן הם הגיעו! זה טבעי לרצות להגיע לכולם, אבל הניסיון לקלוע לכל הכיוונים מדלל ומטשטש את המסרים ואת הזיהוי של החשבון שלך.

4 – הרבה תכנים

בגדול, באינסטגרם אנחנו רוצים ללכת על כמויות. הרעיון הוא ליצור המון תכנים שיציפו אותנו מול המון אנשים ויאפשרו לנו לצבור ביטחון, להתנסות ולהשתפר במהירות. אז אולי זה קצת מוגזם להגיד שהאיכות לא חשובה, אבל בהחלט כדאי להעדיף התקדמות על פני שלמות!  זה כולה חשבון אינסטגרם, מקסימום נמחק את הפוסט.

אז כמה תכנים זה הרבה תכנים? מקובל לדבר על פוסט אחד ביום (ועוד כמה סטוריז), אבל זה יעד די שאפתני. בשורה התחתונה המטרה היא לבנות תוכנית תוכן שאפשר לעמוד בה, ולפרסם באופן עקבי.

5 – ניצול של כל הכלים

מה לפרסם? הכל! גם סרטוני רילס. וגם פוסטים סטטיים. וגם קרוסלות. וגם סטוריז (כמה שיותר). וגם לשים האשטגים, וגם לכתוב תיאורים מעניינים ומפורטים ליד כל תמונה. וגם לצלם שידורי לייב… בגדול כדאי לנצל כל כלי שמציעים לך, ולהשקיע תשומת לב מיוחדת בכלים חדשים וטרנדיים. זה יעד שאפתני, אז פשוט נעשה כמיטב יכולתנו.

6 – לשים לב לדאטה

אינסטגרם מספרים לנו איזה פוסטים הצליחו יותר טוב. פוסטים מצליחים נותנים לך כמה דברים: הדבר הראשון – הם מסמנים לך מה הכיוון שכדאי ללכת בו. הדבר השני – אפשר לפרסם אותם שוב, זה לגמרי סבבה למחזר תכנים. ולבסוף – כדאי לקדם מדי פעם פוסט כזה בתשלום כדי להקפיץ קצת את כמויות העוקבים והמעורבות בחשבון.

7 – להפנות אל האינסטגרם

למי שפועל בדיגיטל יש לרוב יותר מפלטפורמה אחת. זה הרגע לשאול את עצמך האם שמת קישור לחשבון האינסטגרם ב… ניוזלטרים, אתר, כרטיס ביקור, חתימת המייל? הרעיון הוא לספר לאנשים שיש לך אינסטגרם בכל דרך אפשרית.

8 – לעקוב אחרי חשבונות מהנישה

כבעלי עסק, החשבונות הנכונים לעקוב אחריהם הם חשבונות של קולגות ודמויות מעוררות השראה מהתחום שלנו. זה גם מסמן לאלגוריתם מה התחום שאנחנו מתעניינים בו, וזה גם מאפשר לנו להגיב במקומות שיש להם קהל יעד דומה לזה שלנו. וכמובן – התגובות שלנו תמיד יהיו מושקעות ורלוונטיות! הנה הצעת עבודה (שלקחתי מאינסטגרמית מאד מצליחה), לניצול מיטבי של הזמן שלך באינסטגרם:

9 – שיתופי פעולה

אינסטגרם מעודדים שיתופי פעולה, ואם נבחר חשבון נכון עם קהל יעד דומה… זו דרך מעולה וחינמית לקדם את עצמך. יש לי פוסט על הנושא הזה בקישור הזה.

10 – אותנטיות וכנות

עידן הזיוף והדאווין ברשתות החברתיות פשוט נגמר…! אפשר להצטלם בלי איפור. מותר לבחור את הפורמט שנוח לך. לא צריך לעשות דברים שמרגישים לך מאולצים ומבאסים. התכנים הכי טובים הם תכנים שנוצרו בכיף ובהנאה. מקסימום ייקח לך קצת יותר זמן להתקדם, אבל העיקר הוא לשמור על האמת שלך ועל האותנטיות שלך לאורך כל הדרך.