אז יש לך עסק איקומרס! ברכות.

אם המוצרים שלך דורשים שילוח, כנראה כבר גילית שמדובר באתגר רציני. ונכון שיש משלוחים מדלת לדלת, אבל אני לא מכירה הרבה עסקים קטנים שיעמדו במחירים האלה. כך שאני סוקרת בפוסט הזה אך ורק חברות שמאפשרות משלוח זול מנקודת הפקדה (שאליה נגיע להפקיד את החבילה) לנקודת איסוף (שאליה הלקוח יצטרך להגיע).

ובואו נפתח עם השורה התחתונה: בישראל פתרון השילוח הכי הגיוני הוא להדביק על עצמך בול, להיכנס לרכב ולהסיע את החבילה ממטולה ועד אילת. זה ייקח פחות זמן ויהיה פחות מעצבן. אז יצא לי כאן פוסט מתוסכל וממורמר… מתנצלת מראש.

דואר ישראל

אני לא הולכת להתפלפל כאן יותר מדי: אם תשלחו מעטפות בדואר רגיל אז בערך 8 מתוך 10 יגיעו ליעדן. פשוט אל תשתמשו בדואר רגיל.

דואר רשום זה סיפור אחר: שלחתי מאות חבילות בדואר רשום ואף אחת לא הלכה לאיבוד. תוסיפו לזה גם מערכת אונליין חדשה ודי סבירה שנקראת My Post ואולי תגיעו למסקנה שלמרות המגרעות הידועות (ובהיעדר חלופות מוצלחות) – הדואר זו הבחירה הכי סבירה בשביל אתר סחר קטן.

בואו נעבור על כל הנקודות החשובות:

בוקסיט

יושב לו בעל אתר הסחר וחולם על שילוח הוגן, זול ומהיר. נכנס לאתר של בוקסיט ועיניו אורות: מה, יש להם שירות מיוחד לבעלי אתרי סחר קטנים?!! ובמקום כל הבלגן בסניף הדואר החבילה פשוט תגיע ללוקר בקרבת מגורי הלקוח! והכל מטעם המקצוענים של פדקס. גאוני! נרשמים לשירות, מתרגשים ומתלהבים, עד ש… מגלים שההתאמה היחידה למשלחים עסקיים הסתכמה בעיצוב של כמה באנרים ובמיתוג מגניב. בפועל אתם יושבים בתוך מערכת שמיועדת לטיפול בלקוח בודד עם חבילה בודדת. וזה אומר שתיכף תאכלו חצץ!

זה הולך ככה:

PICKUP

השירות הזה שייך ל-UPS. בניגוד לפדקס שעושים את הכל בשביל לנתק את עצמם מבוקסיט (והם יודעים למה), פיקאפ מבליטים את הייחוס (וזה כנראה סימן טוב). עוד רמז לכך שהם רציניים הוא שהם מקבלים רק לקוחות ששולחים מינימום 50 חבילות בחודש. וכן, זה יותר מכבד לדחות לקוחות קטנים מאשר לקבל אותם בלי מערכת מתאימה.

לא ניסיתי את השירות, אז אני זקוקה לחוות הדעת שלכם. זה מה שכן גיליתי:

את כל שאר הנקודות לא הייתה לי דרך לבדוק, כך שכל דיווח יתקבל בברכה.

EPOST

עוד שירות שיאפשר לכם לשלח חבילות ללוקרים ברחבי הארץ. נראה שיש להם תוסף שיתממשק אל האתר שלכם (יש!), אבל לכל שאר הדברים אין רמז. אתרים מסתוריים עם מינימום מידע תמיד נראים לי חשודים, אבל אשמח לשמוע שאני טועה.

בר משלוחים

רוב החבילות שמגיעות אלי (כצרכנית פרטית) מגיעות דרך בר משלוחים. האם הם עובדים עם עסקים קטנים? מה המחירים? מה מפת האיסוף? האתר שומר על סודיות מוחלטת…בקיצור, גם כאן אני זקוקה לעזרת עסקים שהתנסו בשירות.

תפוז שליחויות

החברה הזו מתמחה בעבודה מול חנויות אי-קומרס. נראה שהם שולחים מדלת לדלת, מה שאומר שהשירות כנראה יקר… אבל קראתי ושמעתי שהם נותנים שירות מעולה! אולי כדאי להרים להם טלפון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *