רוצה לקדם את העסק שלך בדיגיטל? או אולי סתם… להפוך לאושיית רשת? לא משנה למה, הצעדים הם תמיד אותם צעדים.

מוכנים? בואו נתחיל לספור.

צעד 1 – לבחור עולם תוכן (נישה)

ההצלחה שלך בדיגיטל תלויה באלגוריתמים!

ואלגוריתמים לא מבינים מורכבויות ודקויות, הם לא עומדים לקלף אותי כמו בצל ולהבין שאני רב-תחומית וחד פעמית. כדי שהאלגוריתמים של גוגל והרשתות יזהו אותי נכון – אני חייבת לספר להם באופן פשוט וברור מי אני ומה אני עושה: הי, אני ליהי, אני מדברת על שיווק דיגיטלי. על קידום אתרים. על רשתות חברתיות. על קידום באמצעות תוכן.

אני לא עומדת לצאת מהנישה הזו ולדבר על חתולים (מתה על חתולים!) או על עציצים (מגדלת אותם ברעל). אם אני רוצה לדבר על כל התחביבים שלי ועל כל מה שמעניין אותי – אני צריכה לפתוח בלוג אישי. בעצם… כבר עשיתי את זה! הבלוג האישי שלי מביא לי הרבה כניסות והרבה עוקבים, אבל בדיעבד אני מבינה שהוא מפוזר מדי וזה בולם את פוטנציאל הגידול שלו.

ות'כלס?

פשוט בוחרים במה להתמקד ומוודאים שיש לזה ביקוש (למשל, פגשתי פעם מישהי שעשתה דוקטורט במוזיקה אינדונזית… כנראה שיהיה לה די קשה למצוא קהל יעד בישראל).

צעד 2 – להקים אתר

אל תקשיבו למי שמציע לכם לדלג על הצעד הזה! אפילו אם במקרה כבר יש לכם מאתיים אלף עוקבים באינסטגרם… עיזבו הכל ורוצו להקים אתר. אתר זה נכס דיגיטלי שנמצא בבעלותך המלאה, והוא הבית הבטוח והנכון לכל הדברים המהממים שיצרת בדיגיטל. וחוץ מזה, בלי אתר אין גוגל. וגוגל הוא המלך של הדיגיטל!

ות'כלס?

לוקחים איש מקצוע! או… בונים בעצמכם – שווה להציץ בקורס וורדפרס שהכנתי בשבילכם. צעד-אחר-צעד כדי ללמוד כל מה שצריך לדעת!

צעד 3 – להקים ערוץ תוכן

אז יש לך אתר, ואם מישהו יחפש אותך ספציפית בגוגל – האתר יעלה. האם זה מספיק?

במילה אחת פשוטה: לא. ובשתי מילים: לא ולא! גוגל הוא כמו זאב רעב, והוא צריך לקבל כל הזמן אספקה טרייה של תכנים (תכנים = מילים). ועכשיו זה טבעי להתעצבן, כי אתם לא בהכרח התכוונתם להפוך לבלוגרים… אבל יצירת תוכן היא תנאי בסיסי ויסודי להצלחה בדיגיטל.

ות'כלס?

פותחים בלוג באתר שלך ומעלים תכנים על בסיס קבוע. לגמרי מותר להעדיף סרטונים או שידורי פודקסט… אבל צריך להקיף אותם בהרבה מילים. ואם קשה לך להתניע – הנה קישור עם רשימה של 100 רעיונות תוכן במתנה.

צעד 4 – להתחבר לגוגל

כשנתחבר לכלים של גוגל אנחנו מקדמים את האתר שלנו בשני אופנים. קודם כל – אנחנו מספרים לגוגל שהאתר קיים, ודבר שני – אנחנו יכולים (וצריכים) לראות איך התכנים שלנו מתקדמים. הגידול יהיה איטי אבל אנחנו רוצים לראות גידול – יותר ביטויי מפתח שעולים בחיפושים, יותר הקלקות וכניסות אורגניות לאתר.

ות'כלס?

מתחברים לגוגל אנליטיקס ולקונסולת החיפוש של גוגל. וכמובן שיש אצלי מדריכים: גוגל אנליטיקס – מדריך למתחילים, קונסולת החיפוש של גוגל – מדריך למתחילים.

צעד 5 – להתחבר למערכת דיוור

רגע, מערכת דיוור לפני רשתות חברתיות?

כן, לגמרי. רשימת מנויים איכותית זה נכס אדיר בדיגיטל! הרשימה הזו היא בעצם רשימת לידים שיווקיים. היא יכולה להביא לך מכירות יפות בהמשך הדרך, והיא בוודאות תישאר בבעלותך המלאה (בניגוד לעוקבים ברשתות). הרעיון הוא לשמור עם המנויים על קשר מתמיד בעזרת תכנים מערוץ התוכן שלך.

ות'כלס?

יש בבלוג שלי פוסט עם הסבר על מערכת דיוור למתחילים.

צעד 6 – ללמוד קצת SEO

ברגע שהקמת אתר והתחלת להעלות תכנים – עשית זינוק אדיר קדימה. באמת… זו קפיצה על שתי המשוכות הכי גבוהות – גם מעשית וגם פסיכולוגית.

אבל כדי לנצל את הזמן שלך באופן מיטבי צריך להבין איך ליצור תכנים שגוגל אוהב – וזה אומר SEO!

ות'כלס?

קוראים את הפוסט הזה שמסביר מה זה SEO, ואז מדפיסים לעצמכם צ'ק ליסט לתוכן מנצח.

צעד 7 – להתחבר לרשתות

כמה רשתות? בהתחלה כדאי ללכת על המינימום. אחת, כל היותר שתיים. הבחירה הדיפולטית היא פייסבוק ואינסטגרם, אבל בהחלט אפשר לוותר על אחת מהן. אחרי שהתחברת צריך לקחת נשימה עמוקה, ללמוד את חוקי המשחק ואיך לעבוד נכון… ולא לקחת שום דבר ללב.

ות'כלס?

משקיעים זמן. כל רשת חברתית זה כמו שפה שלמה שצריך ללמוד. עקבו אחרי אנשים מהנישה שלכם כדי לקבל השראה וללמוד איך לעבוד נכון.

צעד 8 – תוכן, תוכן, תוכן

אחרי שעשיתי את כל הצעדים האלה אני יכולה להתחיל לעבוד ברצינות. וזה אומר להעלות תכנים כל הזמן, בעקביות ובהתמדה. בהתחלה זה די מפדח… אבל לאט לאט מתרגלים.

ות'כלס?

בונים תוכנית תוכן. דואגים להעלות תכנים ברמה שבועית לאתר וברמה יומיומית לרשתות.

צעד 9 – קידום ממומן

הצעד הזה הוא לא חובה, אבל קשה להשיג חשיפות בלי קידום ממומן!  אני לא מדברת כרגע על קמפיינים שיווקיים שיביאו לך מכירות… קמפיינים כאלה דורשים ידע, ניסיון וקהילה חזקה. בשלב ההתחלתי הקידום הממומן צריך להתמקד ביותר עוקבים, יותר כניסות לאתר, יותר מעורבות בחשבונות שלך.

ות'כלס?

מקדמים פוסטים שהצליחו בסכומים קטנים. מנסים לבנות קהלי יעד שונים ובודקים אותם. מקדמים את הדף העסקי כדי להשיג עוד עוקבים. מקדמים פוסטים ששולחים אנשים לאתר כדי לקבל עוד כניסות. אפשר גם לשקול קידום ממומן  של תוכן מעולה בגוגל, כדי להשיג עוד כניסות (ולאו דווקא מכירות).

צעד 10 – להתמיד

אמרתם דיגיטל – אמרתם זמן, סבלנות, התמדה. אין הצלחה אינסטנט וקשה להשיג מכירות במהירות. הרעיון הוא לבנות קהילה אמיתית וחזקה, ואז למנף את הנכס הזה להשגת הכנסות.