בפוסט הקודם דיברנו על כל הסיבות שבגללן כדאי לעסק קטן לבנות נוכחות בסושיאל. ואחרי שמנינו את כל הסיבות שבגללן זה אחד הצעדים הכי חכמים… אפשר להתקדם לת'כלס: נניח שפתחנו חשבון עבור העסק ברשת חברתית… איזה צעדים כדאי לנו לעשות כדי לקדם את העסק או את הקריירה?

בואו נדבר על זה.

1 – שימו על זה זמן

נורא מפתה להיכנס לרגע לפייסבוק, להעלות איזה פוסט ולסמן וי, אבל רשתות חברתיות פשוט לא עובדות כך. מהסיבה הזו לא צריך (ולא מומלץ) לפעול בכל הרשתות בבת אחת. קחו רשת אחת (לכל היותר שתיים) והשקיעו בה לפחות שעה ביום. השעה הזו לא אמורה להתבזבז על גלילה ובהייה בפיד! כל הרעיון זה לנצל כל דקה כדי ללמוד מאחרים, להכיר את הכלים והטרנדים ולבנות קשרים. את תוכנית הצמיחה שלמטה, למשל, לקחתי מחשבון מאד מצליח באינסטגרם:

2 – השקיעו ברשת הנכונה!

כדי לקטוף פירות מהפעילות במדיה החברתית, כדאי להשקיע ממש מהתחלה ברשת שמתאימה לעסק הספציפי שלך. אם קשה לך להחליט, שווה לבדוק את הפוסט הזה.

3 – בחרו נישה

אדם שמבקר בחשבון שלך צריך להבין במבט אחד מהיר לאן הוא הגיע. כשהחשבון מפוזר על כל מיני נושאים ותחומים – כנראה שהוא לא ישיג יותר מדי עוקבים. בקישור הזה יש פוסט שלם שמסביר למה נישה זה כל כך חשוב בדיגיטל.

4 – אופטימיזציה לביו

אזור האודות הוא שטח נדל"ן סופר חשוב שצריך לנצל אותו היטב. ספרו על הניסיון המקצועי שלכם, תארו את העסק באופן ממצה (ושיווקי!). שימו תמונת פרופיל מנצחת. מנפו את הקישור היחיד באזור הביו כדי לשלוח את הגולשים לדף הכי אפקטיבי והכי מוצלח שיש לכם להציע. מלאו את כל השדות שמאפשרים לכם לתאר את ההיסטוריה התעסוקתית ואת ההישגים שלכם.

5 – תוכן איכותי

קחו עוד דקה להשיג צילום יפה יותר. אל תעלו תמונות באיכות נמוכה. אפשר להשתמש במערכות כמו קנבה כדי לשפר את העיצובים הגרפיים (קורס למתחילים בקישור הזה). שימו לב למידות המומלצות בכל פלטפורמה כדי שהתמונה שלכם לא תיחתך. קראו שוב את הטקסטים, בצעו הגהה.

יש לי כאן הסתייגות סופר חשובה: חייבים לזכור שהרבה מהחשבונות המצליחים עושים שימוש באנשי תוכן, הפקת סרטונים וגרפיקה. כשמשווים את התוצרים שלהם לשלנו, זה יכול להיות מרפה ידיים… אבל תמיד כדאי לזכור שהאינטרנט הוא מדיום שמקדם בברכה אותנטיות ומגע אישי. זה פשוט משחק אחר על מגרש אחר.

6 – צרו שת"פים

כשיוצרים שת"פ צריך לבחור חשבון עם קהל יעד דומה. וכן, זה נכון – לפעמים אלה המתחרים שלכם. אז מה? יש מספיק מקום לכולם, ובדיגיטל שיתופי פעולה זה קטע לוהט שעובד מעולה. צרו את הקשרים האלה, חפשו את האנשים שמדברים בשפה שלכם ושפועלים עם ראש דומה. ככל שתשקיעו בקשר הזה יותר, יש יותר סיכוי שייצא ממנו משהו מועיל ומניב בהמשך הדרך.

7 – לכו על שידורי לייב

כדאי להשתמש בכל כלי ופורמט שהרשת הספציפית מציעה לך… אבל שידורי לייב הם קטע שעובד טוב במיוחד. נצלו את האפשרות הזו כדי להעלות דברים כמו הדרכות, צילומים מאחורי הקלעים או דיונים של שאלות ותשובות. המעיטו בעבודת מכירות ישירה, לטובת הענקת ערך ותמיכה ממשית לעוקבים ולאנשים שהתחברו לשידור. זו דרך נפלאה לבנות את עצמכם כדמות סמכות בעולם העסקי ובתחום המומחיות שלכם.

8 – עקבו אחרי המצליחנים

הם ההשראה שלכם, והם אלה שמתווים את הכיוון שכדאי ללכת בו! זה יכול להיות מתסכל ומאיים לראות אנשים שמצליחים הרבה יותר. זה אולי מעליב שאנחנו אוהבים אותם ועוקבים אחריהם והם לא מחזירים לנו אהבה (או עוקב)… אבל יש לנו המון מה ללמוד ממשפיענים שכבר ניצחו את המערכת.

9 – עקבו אחרי הלקוחות (או המעסיקים)

יש חברה שמעניינת אתכם? כדאי לשים עוקב ואפילו להפעיל את ההתראות כדי שלא נפספס פוסטים חדשים. אי אפשר לדעת מתי תצוץ הזדמנות מעניינת לתת עצה, להציע שירות או להגיש מועמדות לתפקיד.

10 – הצטרפו לדיונים

השמיעו קול בקבוצות דיון ובחשבונות פופולריים של אחרים. אם תמצאו הזדמנות לתת עצה טובה, אנשים יסתקרנו ויילכו לבדוק מי אתם (ויגיעו לאזור האודות המעולה שיצרתם). זו גם דרך טובה ללמוד מה מעסיק את העוקבים והלקוחות הפוטנציאליים שלכם.

11 – קידום ממומן

מי אוהב לתת כסף למטא? אף אחד בעולם. אבל בשורה התחתונה, כל הרשתות מחפשות להרוויח כסף. ככל שהרשת וותיקה ומבוססת יותר, האלגוריתם נהיה אכזרי יותר. זה אומר שתוכן מעולה פשוט לא מספיק…  בלי קידום ממומן קשה להתקדם. אם התכנים שלך לא ממריאים, כנראה שצריך לשים עליהם כסף.

12 – תישארו מעודכנים

מצטערת אבל… בדיגיטל הכל דינמי וזורם. מה שלמדתם היום יכול להיות לגמרי לא רלוונטי מחר. אתמול אהבו תמונות מרוטשות? היום אוהבים סרטונים מטופשים. כולם נמצאים בטיקטוק? זה לא אומר שהם לא יעברו ללהיט הבא.

לדינמיות הזו יש צד טוב וצד רע: הצד הטוב הוא שמי שקשוב לטרנדים ומאמץ במהירות כלים חדשים – יכול לפרוץ קדימה בגדול. הצד הרע הוא שההישגים שלכם שבירים ויכולים להיעלם. בכל מקרה, כך או אחרת – צריך לעקוב אחרי אנשים שיודעים מה הולך ולהשתדל להיות בעניינים, כל הזמן!